Jeżeli nie posiadasz stałego dochodu dla banku jesteś niewiarygodny, nikt w takich instytucji nie inwestuje w kredyty bez zdolności kredytowej. Całkowicie jednak inaczej sytuacji wygląda jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju instytucje udzielające pożyczek.

Tam znajdziemy o wiele więcej zrozumienia i mamy szansę, że uzyskamy kredyty bez zdolności kredytowej. Nie będą się rozwodził nad celowością tego działania, zwłaszcza, że nie posiadając dochodów i zdolności kredytowej będziemy mieli problem ze spłatą tego zobowiązania. Warto wiedzieć, że nie zawsze osoba bezrobotna jest osobą bez dochodu. Wiele osób na przykład nie pracuje, ale wynajmuje nieruchomości i ma z tego tytułu dochód. Banki sobie zdają z tego sprawę, oczywiście w takiej sytuacji jednak nie mówimy o tym, że są to kredyty bez zdolności kredytowej.

Firmy pożyczkowe

O ile bank zawsze pyta nas o dochody i je weryfikuje, to w przypadku firm udzielających pożyczek nie zawsze jest to dokładnie sprawdzane. Często nawet jest tylko pytanie o wysokość miesięcznego dochodu jak i również często firmy pożyczkowe akceptują dochody, których banki nie akceptują. Drugim sposobem na sprawdzanie naszej zdolności to wpuszczenie robota z firmy pożyczkowej na nasze konto. Na podstawie obrotów, wpływów i kosztów taka firma podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki. W takich sytuacjach nie musimy mieć dochodów.

Ryzyko i koszty

Jeżeli planujemy jako osoba bezrobotna zaciągnąć zobowiązanie to koniecznie należy pamiętać o tym, że takiego rodzaju pożyczki są znacznie droższe. Wynika to z prostego przelicznika ryzyka. Klient nie pracujący jest dla instytucji finansowej o wiele bardziej ryzykowny a co za tym idzie, oczekują wyższej stopy zwrotu z ryzykownej inwestycji. Rozwinięte sposoby windykacji dają firmą większego bezpieczeństwa. Stąd skoro nie ogranicza ich prawo jak dzieje się to w przypadku banków, to wiele firm nie ma nic przeciwko temu, aby udzielać kredyty bez zdolności kredytowej, dla nich najważniejszy jest zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *