Wakacje to niewątpliwie piękny czas. Dzieci kochają wakacje za wolne od szkoły, dorośli za urlop i możliwość odpoczynku. Pomimo, że jest to cudowny czas, to każdego roku wiele osób staje przed dylematem, skąd wziąć finanse na wakacyjne wyjazdy. W tym momencie wiele osób sięga po karty kredytowe lub pożyczki z banku. Oczywiście kredyt bez zdolności kredytowej w banku nie jest możliwy, ale jeżeli posiadamy zdolność, to zdecydowanie wart skorzystać z oferty banku a nie różnych firm pożyczkowych. Dlaczego? Z prostej przyczyny, bo jest w banku znacznie taniej.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Teoretycznie możemy sprawdzić naszą zdolność kredytową na różnego rodzaju kalkulatorach dostępnych w internecie. Wpisujemy tam takie dane jak nasz dochód czy też nasze wydatki i kalkulator nam wylicza. Oczywiście wyniki tego kalkulatora to tylko teoria, może się okazać, że bank ma całkiem inne wymagania i nie otrzymamy kredytu, ponieważ kredyt bez zdolności kredytowej jest niemożliwy w banku. Na zdolność kredytową wpływają spłacane raty czy też nasza historia kredytowa.

Dlaczego lepiej korzystać z banku?

Co prawda łatwe pieniądze kuszą ludzi, chętnie po nie sięgamy. Jednak niesie to ze sobą spore ryzyko. Dlaczego? Ponieważ bank sprawdzając naszą zdolność kredytową bardzo ogranicza ryzyko tego, że wpadniemy w spiralę zadłużenia. Firmy pożyczkowe niestety nie są tak skrupulatne i dla nich liczy się tylko udzielenie kolejne j pożyczki i to może wpędzić nas w przyszłości w spirale długów. Komicznie trzeba tego unikać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *