Żyjemy w czasach, gdzie żyje się szybko, szybko podejmuje decyzje, szybko kupuje przedmioty. Często niestety kupujemy coś, na co nas nie stać. Zazwyczaj oczywiście sięgamy w takiej sytuacji po karty kredytowe lub zakupy na raty. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Takie ryzykowne zachowanie często powoduje, że możemy wpaść w pętlę zadłużenia. Jeżeli już nas dotknął ten problem, warto zacząć szybko działać i próbować jak najszybciej wydostać się z tej pętli. Jednym ze sposobów na wyjście są oferowane przez banki kredyty konsolidacyjne. To dla wielu ludzi bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga ograniczyć miesięczne koszty kredytów. Czym są kredyty konsolidacyjne i jak działają opowiem w następnej części artykułu.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli spłacamy różne zobowiązania finansowe jak rata za telefon, rata za samochód, rata za dom do tego dochodzą raty za pożyczki lub karty kredytowe to w pewnym momencie okazuje się, że w portfelu mamy za mało pieniędzy. Wysokość rat jest zbyt duża. W takiej sytuacji warto jest skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Działa to tak, że składamy wniosek o kredyt konsolidacyjny. Bank, który nam go udziela spłaca wszystkie nasze zobowiązania w innych bankach, a my płacimy jedną ratę. Zazwyczaj ta jedna rata jest sporo niższa. Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze kredyt konsolidacyjny jest na dłuższy okres czasu, co naturalnie obniża ratę. Druga sprawa, często jest on zabezpieczony hipoteką, co również ma spore znacznie jeżeli chodzi o wysokość oprocentowania.

Droga do wolności

Kiedy już wpadniemy w pętlę zadłużenia, wiele osób ma problemy zdrowotne. Źle śpią, nic ich nie cieszy. Wciąż myślą tylko o kolejnych ratach. W takiej sytuacji zdecydowanie należy skorzystać z możliwości jakie niesie kredyt konsolidacyjny i cieszyć się spokojem ducha. Nie warto marnować życia na stresy. Kiedy już będziemy mieli skonsolidowane kredyt to oczywiście pod żadnym pozorem nie powinniśmy brać kolejnych na swoje barki. Ta nauczka powinna być wystarczająca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *