Jeżeli staramy się o kredyt, to jedną z najgorszych dla nas wiadomości jest to, że bank odmawia nam kredytu. Nie wiemy dlaczego, nie wiemy jak obliczyć zdolność kredytową? Warto wiedzieć czym ejs zdolność kredytowa, co na nią wpływa i czy mamy możliwość, aby ją sobie poprawić. Te informacje zdecydowanie nam pomogą przyszłości, kiedy będziemy starać się o następny kredyt. O ile w przypadku niewielkich kredytów nie będzie to problemem, to w przypadku kredytu na zakup mieszkania decydujące może być każde 100 złotych w ratach czy też braku dochodu. Warto zawczasu się do tego przygotować. Warto wstępnie obliczyć zdolność kredytową swoją i partnera.

Mam zdolność czy jej nie mam

Podczas wyliczania naszej zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę różne czynniki. Miejsce naszej pracy, wysokość naszych dochodów, miejscowość, w jakiej żyjemy i pracujemy. Oczywiście bada również nasze dotychczasowe zobowiązania finansowe, czy płaciliśmy je w terminie czy też mieliśmy opóźnienia. To wszystko ma wpływ na to jaka będzie decyzja i czy według banku posiadamy zdolność kredytową.

Czy możemy poprawić zdolność kredytową?

Na pewne elementy zdolności kredytowej mamy wpływ. Możemy na przykład unikania kart kredytowych, lub gdy je mamy nie utrzymywanie na nich zadłużenia. Możemy zlikwidować debety dostępne w ramach rachunków bankowych. Oczywiście musimy terminowo reglowa nasze zobowiązania. Te kilka drobnych elementów powoduje, że nasza zdolność kredytowa będzie znacznie wyższa niż na początku. Warto to sprawdzić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *