Nadmiernie rozpędzona konsumpcja, wykorzystywanie maksymalnych limitów dostępnych na kartach kredytowych czy też kupowanie na raty niepotrzebnych rzeczy to dla wielu ludzi pierwszy krok do piekła zwanego pętlą zadłużenia. Jeżeli jeszcze nie jest za późno, zdecydowanie warto się zastanowić jak tego uniknąć. Jeżeli jeszcze nie mamy na głowie komorników, udaje nam się jakoś spłacać zobowiązania to dobrym wyjściem z tej sytuacji wydaje się skonsolidowanie wszystkich naszych kredytów. Bardzo często osoby starające się o konsolidację kredytów mają również różnego rodzaju chwilówki i inne pożyczki. Powinniśmy to wszystko zsumować w jednym miejscu, aby wiedzieć z czym się przyjdzie nam zmierzyć. Przy obliczeniu korzyści pomoże nam kredyt konsolidacyjny kalkulator, który pokaże nam ile możemy miesięcznie oszczędzić na ratach.

Co można skonsolidować?

Teoretycznie można skonsolidować większość długów. W praktyce banki miewają różne ograniczenia. Jeżeli przy dużej konsolidacji jako zabezpieczanie dajemy hipotekę to wówczas logiczne, że nie dostaniemy kwoty powyżej wartości zabezpieczenia. Warto również pamiętać o tym, że konsolidacja kredytów to jedno, ale musimy mieć zdolność kredytową. Jeżeli nie będziemy mieli zdolności to nie ma możliwości, aby otrzymać konsolidację kredytu a co za tym idzie nadal zostaniem z wysokimi ratami. Zanim zaczniemy starać się o konsolidację kredytów warto jest sprawdzić jak wygląda sytuacja w różnych bankach. Poszukać informacji o wymaganych dokumentach i zabezpieczeniach. Te informacje zazwyczaj bez problemu znajdziemy na stronach internetowych banków.

Sprawdź ile zyskasz

Może wydaje się Tobie, że konsolidacja kredytów nie przyniesie oczekiwanych oszczędności, jednak to ile zyskasz możesz sobie samodzielnie policzyć. Na wielu stronach znajdziesz kredyt konsolidacyjny kalkulator, który pomoże Tobie policzyć ile dokładnie będziesz płacił. Tam zostanie wyliczona rata kredytu i to pokaże jakiej wielkości będą to oszczędności. Zdecydowanie zacznij od takich wyliczeń. Dzięki temu będziesz miał jasny pogląd na to czy masz o co walczyć, czy może jednak zyski z konsolidacji wcale nie będą takie atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *